Aktualności

DSC_0002.JPG

Aktorzy z przedstawieniami gółwnie o charakterze edukacyno-wychowawczym goszczą w naszym Przedszkolu raz w miesiącu. W poprzednich latach była to jedna grupa teatralna w tym roku (2019/2020) zdecydowaliśmy, o tym aby dzieci miały możliwość obejżenia różnej formy przedstawień (aktorzy, kukiełki,pacynki).Teatr odgrywa bardzo ważne miejsce w kształtowaniu rozwoju społecznym i moralnym dziecka. Kontakt ze sztuką pozwala na rozwijanie wyobraźni, jak również pozwala na przeżywanie emocji towarzyszących aktorom razem z nimi.

Treści prezentowane podczas spektaklu mają bardzo istotny wpływ na rozwój wrażliwości emocjonalnej dziecka. Wzbogacają jego doświadczenia i pozwalają na poszerzanie horyzontów, ponieważ dzieci często utożsamiają się z losem bohatera. Przedstawienia ukazują szereg ludzkich zachowań tj; sprawiedliwość, dobro, zło, miłość czy przyjaźń, przez co mają wpływ na jego kształtującą się wrażliwość moralną i społeczną.

Podczas przedstawień dzieci mają szansę brać czynny udział w spektaklu oraz wykazać się talentem aktorskim. Pobudzona aktywność i spontaniczne reakcje dzieci dowodzą, że przeżycia związane z występem aktorów i dzieci są bardzo pozytywne.

Terminarz spektakli na 2019/2020 rok

23.10.2019 Teatr ,,SZTUKA,, - Lampa Alladyna

19.11.2019 Teatr ,,PINOKIO,, - Kruszynka

03.12.2019 Teatr ,,SZTUKA,, - Trzy Świnki

16.01.2020 Teatr ,,Kameleon,, - W zdrowym skrzacie zdrowy duch

18.02.2020 Teatr ,,PINOKIO,, - Kłamstwa kozy

19.03.2020 Teatr ,,SZTUKA,, - Jaś i Małgosia

30.04.2020 Grupa ,,PATIGO'' - Czerwony Kapturek

15.05.2020 Grupa ,,PATIGO'' - Numery Alarmowe 

 

CZYTAJ WIĘCEJ
DSC_0011.JPG

Kontynuacja zajęć z edukacij muzycznej dzieci Kolorowego Przedszkola w Bilczy, które cylkicznie goszczą Muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach.

Dzieci  mogły zobaczyć z bliska instrumenty, poznały ich  nazwy, dowiedziały się  kim jest dyrygent, co robi, co to jest orkiestra, jak trzeba zachowywać się w filharmonii, kiedy trwa koncert.  Naszym dzieciom bardzo podobał się dzisiejszy koncert i nie możemy się doczekać kolejnych spotkań.

CZYTAJ WIĘCEJ
DSC_0103.JPG

Warsztaty kulinarne to świetny pomysł na połączenie zabawy z edukacją. Na spotkaniach prowadzonych przez Panią dietetyk Annę Struzik dzieci z naszego przedszkola poznają nowe smaki, uczą się jak ważne jest zdrowe żywienie oraz własnoręcznie przygotowują wyjątkowe przekąski.

CZYTAJ WIĘCEJ