Misja Przedszkola

Wizja
  1. Nasze przedszkole rozwija w dzieciach inteligencję emocjonalną by przygotowywać je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z porażkami, pragniemy nauczyć wiary we własne możliwości, rozwijać optymizm i poczucie własnej wartości.
  2. Zapewniamy dzieciom miłą i bezpieczną atmosferę do zabawy i nauki troszcząc się o ich zdrowie fizyczne i psychiczne.
  3. Przybliżamy dzieciom różne środowiska, jako bogate źródła wiedzy, miejsca wielu doznań i przeżyć intelektualnych, emocjonalnych i estetycznych.
  4. Wychowujemy poprzez pobudzanie inwencji twórczej i samorealizację w ekspresji słownej, teatralnej, muzycznej, plastycznej i ruchowej.
  5. Umożliwiamy dzieciom osiąganie sukcesów w różnych dziedzinach i przygotowujemy je do podjęcia nauki w szkole.
  6. Rozwijamy osobowość każdego dziecka w oparciu o preferowane systemy wartości.
  7. Nasze działania opieramy na nowoczesnych, aktywizujących metodach i formach pracy zapewniając dzieciom możliwość doświadczania, obserwowania oraz tworzenia co prowadzi do osiągania sukcesów rozwojowych.
  8. Dążymy do wdrażania rozwiązań innowacyjnych (komunikacyjnych i informacyjnych) przynoszących znaczące efekty w pracy z wychowankami i współpracy z rodzicami (strona internetowa przedszkola, kontakty z wychowankami i nauczycielami z zaprzyjaźnionych przedszkoli).
  9. Umożliwiamy dzieciom udział w zajęciach dodatkowych (rytmika, logopedia, j. angielski, zajęcia gimnastyczne).
  10. Wspieraniu rodziców w wychowaniu dzieci.
  11. Integrujemy całą społeczność przedszkolną.
  12. Zapewniamy wykwalifikowaną i kreatywną kadrę pedagogiczną, ustawicznie doskonalącą swój warsztat pracy, zapewniającą dzieciom wychowanie i edukację na najwyższym poziomie.
Misja
  1. Misją naszego przedszkola jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju każdego dziecka zgodnie z jego twórczym potencjałem i indywidualnymi możliwościami w sposób ciekawy, radosny w atmosferze przyjaźni i poczucia bezpieczeństwa.
  2. Najważniejsze jest dla nas dobro dziecka – przygotowujemy je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami.
  3. Wychowanie opieramy na takich wartościach jak: prawda, dobro, miłość.
  4. W edukacji odwołujemy się do tradycji i historii naszego regionu, naturalnego zainteresowania dzieci działalnością twórczą, wdrażamy do zachowań prozdrowotnych i proekologicznych.
  5. Wspieramy działania wychowawcze rodziców pełniąc funkcję doradczą.